| romanianboy a întrebat:

Cum pot instala windows de pe hard? Eu am downloadat kitul in partita D.

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

In primul rand trebuie sa pornesti calculatorul de pe altceva decat de pe hard-disk. Adica de pe discheta, cd sau stick. Asa ca, pentru simplificare, cd-ul sau stickul le poti face bootabile si poti pune si kitul de windows pe ele. Daca nu stii cum sa procedezi cu stickul revino si iti spun, dar trebuie sa stiu ce fel de windows vewi sa instalezi si in ce format ai kitul (rar, zip, iso sau ai copiat direct fisierele din cd in hard disk). Succes!

1 răspuns:
| sibiufoto a răspuns:

Poţi încerca să "prepari" un stick USB, dacă nu vrei să strici un blank.