| balu a întrebat:

mi-am luat o placa video noua si dupa ce am instalat driveru la placa video mi se stinge monitoru pentru o secunda doar o singura data la inceput. Iar jos pe bara in stanga apare iconita aia de la nvidia si cand dau click pe ea de fiecare data se inchide pentru o secunda. Dau funda celui care ma ajuta

2 răspunsuri:
| dexro a răspuns:

Hmm... destul de ciudat. Ai instalat driverele de pe cd-ul primit sau de pe site?
Incearca sa te duci la rezolutie si sa ii dai aia recomandata si la frecventa lasa-i 60. Daca nu incearca sa instalezi si driverele la monitor e posibil sa caute placa de fiecare data cate monitoare ai si de aceea sa faca asa... (nu sint sigur ca o sa mearga vruna din solutii, astept sa imi zici ce ai facut)

| balu explică:

Am instalat si de pe CD si de pe SIte am luat ultimul update.La mine rezolutia minima e 800/600 si maxima 2048/1536.Eu folosesc rezolutia de 1024/768