| Winners10 a întrebat:

Cum pot sa sterg un scris dintr-un videoclip. Videoclipul ruleaza normal si este un scris in colt ce sta in permanenta acolo. Cum pot sa il sterg?

Răspuns Apreciat de Editori
| NLS a răspuns:

Nu-l poate sterge decat cel care a facut videoclipul.
Tu il poti cel mult suprascrie cu un alt watermark, logo, etc, intr-un editor video. (Blender e gratuit si f bun, sau daca vrei altceva: LightWorks (varianta Free), ShotCut, OpenShot )

Sau poti decupa din clip zona ce vrei sa ramana,... si dupa ce randezi, salvezi ca fisier separat. Tot cu un editor video.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Folosind un editor video, suprapui pe textul din colț ce te deranjează, o altă imagine (siglă)

| Lioana a răspuns:

Așa cum spune sierra1, nu poți să ștergi acel scris dar poți suprapune pe el altceva: o banda neagra sau o imagine de-a ta proprie. Cu Adobe Premiere se poate face așa ceva dar și cu alte editoare video.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metoda 1big grinaca gasesti undeva acel watermark in format png, poti folosi un editor care poate da substract (se poate numi altfel in diferite editore). Incerci sa fixezi pe chestia aia din video. Se va vedea o dara micuta.
Metoda 2: Blureaza partea de jos si partea de sus. Nu-si vor da seama ce a fost acolo.

| X3BET a răspuns:

Acela se numeste watermark. Nu poti scapa de el decat daca cumperi tot programul.