| Hainuta a întrebat:

Cum pot schimba formatul unei poze?
Adica din formatul PNG* sa il aduc in JPG!
Pe weheartit cand descarc o poza in loc de jpg imi arata png*!
Multumesc!

2 răspunsuri:
| HappyPebbles a răspuns:

Descarca un program de editare gen Paint Shop Pro, Photoshop etc.Deschide poza in acest program, copiaz-o, apoi da-i paste ca sa fie ca o poza noua si salveaz-o.Cand o salvezi ai grija ca extensia sa fie.jpg sau ce extensie vrei tuhappy.

| Tania15 a răspuns:

Daca folosesti Photoshop (de exemplu) nu vei putea da upload la poza pe site-uri de genul Fotoflex.com,fiindca nu e formatul bun.
Dupa ce modifici poza (in Photoshop), dai File->Save as...
Ii dai un nume si sub casuta unde scrii numele pozei apare Format.Si sunt mai multe optiuni.Da pe JEPG.Iti va aparea o casuta, de unde poti selecta calitatea pozei.Selecteaza,apoi da OK si alege unde vrei sa salvezi poza.Succes!happy