| Iordacheionelmarian a întrebat:

Bună TPU. Cum se activează funcția timeshift sau cum pot înregistra o emisiune pe android tv? Și da, are funcția de înregistrare. Dau FUNDĂ

Răspuns Câştigător
| Gg8 a răspuns:

Conform Ai

Pentru a activa funcția timeshift pe un Android TV, trebuie să utilizați un serviciu de intrare TV care implementează API-urile de time-shifting

https://developer.android.com/training/tv/tif/time-shifting

Pentru a înregistra o emisiune, trebuie să începeți înregistrarea conținutului de time-shifting imediat ce utilizatorul se conectează la un canal în implementarea onTune :

https://developer.android.com/training/tv/tif/time-shifting

Iată pașii pentru a activa funcția timeshift pe un Android TV:

Utilizează un serviciu de intrare TV care implementează API-urile de time-shifting.

Începi inregistrarea conținutului de time-shifting imediat ce utilizatorul se conectează la un canal în implementarea onTune().

Informează sistemul că ești capabil să înregistrați apelând notifyTimeShiftStatusChanged(int).

Gestionează stocarea conținutului înregistrat în serviciul tău de intrare TV.

1 răspuns:
| Gg8 a răspuns:

Am încercat sa fac unele modificări, acesta exprimându-se la pronumele de polițele, Mission failed