| Iordacheionelmarian a întrebat:

Bună TPU. Există vreo modalitate sa înregistrez video și audio o emisiune de pe cablu TV cu android tv Allview? Am căutat pe net dar nu m-a lămurit: pot înregistra emisiuni tv de pe cablu TV cu android tv Allview folosind un DVR pentru camerele de supraveghere? Există vreo aplicație cu care pot înregistra emisiuni tv de pe cablu TV direct de pe televizor? Dau FUNDĂ

Răspuns Câştigător
| Cherciumihai a răspuns:

Da, poți înregistra emisiuni TV de pe cablu folosind un DVR pentru camere de supraveghere conectat la televizorul tău Android TV Allview. Există aplicații disponibile în magazinul de aplicații Android TV care îți permit să înregistrezi emisiuni TV direct de pe televizor. Poți căuta în magazinul de aplicații după aplicații de înregistrare TV sau de DVR pentru a găsi o opțiune potrivită pentru tine.

| Iordacheionelmarian explică (pentru Cherciumihai):

Mulțumesc mult. Și cum să caut în magazinul de aplicații? (Ce text să introduc pentru a găsi o aplicație care îmi permit să înregistrez emisiuni tv de pe cablu TV)

| Iordacheionelmarian explică (pentru Cherciumihai):

Și dacă ai putea să-mi recomanzi un DVR care face asta ar fi perfect, cu 4 canale, Rezoluția de înregistrare minim 720p

| Cherciumihai a răspuns (pentru Iordacheionelmarian):

Îți pot recomanda DVR-ul Hikvision DS-7204HUHI-K1. Are 4 canale și rezoluție de înregistrare minimă de 720p. Este un DVR de înaltă calitate, fiabil și ușor de utilizat. Poți verifica disponibilitatea și specificațiile complete ale acestui model la un magazin de echipamente de securitate sau online. peace sign