| SDavidS a întrebat:

big grin
Am un laptop Acer Aspire si e pe Windows 7 si am auzit ca pot sa-i pun Apple OS X Mountain Lion,merita sa schimb?
Laptopul meu poate sa ruleze OS X Mountain Lion?
-2, 4GHz
-4GB RAM
-750 GB HDD
?
FUNDA!

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

In primul rand, un windows, poti sa il pui, platesti si e legal. Dar mac e ilegal indiferent de imprejurimi. 2. deaorece nu e nativ suportat, nu o s afie funtional 100% mac pe acest laptop, sau pe oricare altul

| Marius_5815 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa lasi windows 7

| mariusilie2012 a răspuns:

Omul a avut doua intrebari... daca ii merge si daca se merita sa il schimbe

De mers merge daca ai procesor Intel (daca nu ai exista si drivere pentru AMD)... pe configuratia ta nu ar trebui sa fie diferente de viteza intre MAC si Windows 7 mult prea mari

| mariusilie2012 a răspuns (pentru mariusilie2012):

Si dupa parerea mea se merita sa il pui numai daca ai timp sa il inveti... sa te zbati in noroi pana il instalezi si sa repari buguri care apar din cauza programelor gen iboot sau chameleon... acum ramane sa decizi daca il vrei sau nu