| anonim_4396 a întrebat:

Dau fundă, bineînțeles! Nu știu cum să explic, dar voi
încerca. Când ridic laptop-ul pe verticală, scoate zgomote și praf cred, dintr-un loc micuț din stânga lui. Cred că acolo este ventilatorul din el. Nu știu de ce face acele zgomote micuțe și scoate praf.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Trebuie deschis si curatat de praf. suflatul nu e o solutie. praful depus pe ventilator descentreaza ventilatorul, ca sa nu mai spun ca probabil e plin daca spui ca scoate praf cand ventileaza.
in cazul in care continui cu el asa poti sa il arzi, deci vei ramane fara laptop.

| LDCCristi a răspuns:

Face zgomoto pentru ca e intors invers si ventilatorul nu se mai invarte bine.Si cu prafu... e ca o gaura de aerisire... sufla in ea pentru ca blocheaza caldura sa iasa.

| KERE a răspuns:

Bă dacă poţi să îl desfaci încearcă să îl cureţi de praf şi după s-ar putea să nu mai aibă nimic sau dacă vrei să fii sigur că nu va păţi nimic te duci cu el la un specialist ceva care îl rezolvă cu siguranţă.

| iSoO a răspuns:

Du-l la un specialist ca sa ti-l curete si cred ca vei scapa de praf. Daca zgomotul continua chiar si dupa curatare e ceva stricat la el cred eu.