| AlexisAmira a întrebat:

eu am un laptop (Fujitsu), iar uneori(in ultimul timp din ce in ce mai des) scoate niste zgomote ciudte, ca un vajait din partea stanga sus. Daca stiti cum as putea sa il fac sa nu mai scoata acele sunete v-as fi recunoscatoare.

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Stanga sus de la jumatatea cu ecranul sau stanga sus de la jumatatea cu tastele? Daca e de la jumatatea cu tastele atunci mai mult ca sigur e coolerul, mai exact ventilatorul lui care ori e innecat cu praf si scame de tot baraie, ori s-a descentrat axul si acum elicea se freaca de carcasa. Daca nu e ventilatorul atunci poate fi de la hdd(daca ai hdd si nu ssd) care e pe duca. Se si blocheaza cumva pentru o secunda cand se aude vajaitu ala? Daca da, atunci e de la hdd problema, daca nu atunci e de la cooler.

| AlexisAmira explică (pentru Arthiom):

Nu se blochează, probabil e de la cooler, mulțumesc mult de răspuns!

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Il duci la un service sa iti curete ventilatorul si sa iti inlocuiasca pasta termoconductoare.

| Eastwood a răspuns:

Nu cumva sunetul vine de la ventilatorul mic de sub laptop?
Probabil a intrat praf acolo, sau o mică defecţiune.
Dacă mai ai garanţie la el, îl poţi duce la firma de unde l-ai cumpărat, o să-l trimită în service şi o să-l repare.