| SNOWTIGER a întrebat:

Buna TPU dau funde am o sursa pe pc de 300w si vreau sa pun pentru o saptamana un de 500w pana imi iau alta de 300w are ceva daca e sursa de 500w?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu se strica nimic. Chiar e recomandat sa pui mereu o sursa mai puternica pe un sistem.

| neutrino a răspuns:

Nu, este chiar indicat sa ai o rezerva de putere la o sursa.

| gelu1970 a răspuns:

Mult mai bine pentru tine. daca vrei sa iti iei una incearca sa iei una mai puternica. de 450-500. un strica cu absolut nimic. dimpotriva atunci cand o sa conectezi un DVD, un HDD, un ventilator suplementar un o sa fii restrictionat din causa lipsei de potenta. 300w cred ca un am mai vazut sursa asa mica de ani si ani.
doar trebuie sa fii atent sa ai acelasi tip de conexiune, sursa ce cumperi sa fie cu acelasi tip de conector in placa.