| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.De 2-3 zile, cand imi deschid calculatorul,dupa ce mi se afiseaza dekstopul, mi se blocheaza. Chiar daca astept putin, nu pot sa ii mai dau nici o comanda si singura solutie e sa ii dau restart. Astazi cred ca i-am dat restart de vreo 3-4 ori. Am incercat si sa scanez, in caz ca problema e de la virusi, dar nu mi-a gasit nimic. Care ar fi problema si solutia?

Răspuns Câştigător
| Bybanu a răspuns:

Exista mai multe probleme:
-virusi
-ram mic
-programe multe
-memorie incarcata
-calculator plin de praf
-nu mai merge vreun cooler

...dar incearca mai intai cu o curatare de praf din interior

2 răspunsuri:
| BANN3R a răspuns:

1. Scaneaza cu un antivirus si un anti malware ( malware bytes )
2. Verifica temperaturile si voltajul cu un program de benchmarking ( aida64)
3. Ce configuratie ai la calculator?

| scumpika89 a răspuns:

Poate este ceva din calculator problema trebuie sa fie din calculator