| me1oo a întrebat:

Buna TPU de doua zile am o problema cu calculatorul, se tot inchide, il deschid misc mouse-ul si se blocheaza si nu mai am ce face, aveti idee ce are? virusi nu are l=am scanat, widowsul e ok si nu apare eroare de la hardisk

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

1 varianta- intra in safe mode. (f8 la bootare) si incearca sa-l stergi de acolo.
varianta 2 - ai back-up? daca da. atunci baga un cd cu linux si acceseaza-l
varianta 3 (pentru windows 7) baga un cd cu windows in unite, dai restart, booteaza dupa cd si apoi selecteaza un punct de restabilire (de preferat un pct inainte de instalarea ulimului antivirus)

7 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Vezi la power settings sa nu cumva sa ai setat sa-ti intre hdd-ul in standby. Nu stiu ce versiune de windows ai ca sa-ti zic unde ai power settings.

| SuicideSilence a răspuns:

Ai instalat 2 softuri antivirus?
daca da. atunci aceasta este cauza.

| me1oo explică (pentru SuicideSilence):

Sa stii ca am doua softuri antivirus, dar cum sa le mai scot acum daca nu se mai deschide? adica se deschide dar zice please instert sistem disk x-(

| me1oo explică (pentru SuicideSilence):

Mersi, o sa incerc cu safe mode. a incercat cineva sa,, il repare'' si de atunci imi apare cu insert sistem disk, sper sa mearga, mersi again

| SuicideSilence a răspuns (pentru me1oo):

1 varianta- intra in safe mode. (f8 la bootare) si incearca sa-l stergi de acolo.
varianta 2 - ai back-up? daca da. atunci baga un cd cu linux si acceseaza-l
varianta 3 (pentru windows 7) baga un cd cu windows in unite, dai restart, booteaza dupa cd si apoi selecteaza un punct de restabilire (de preferat un pct inainte de instalarea ulimului antivirus)

| SkyLine444 a răspuns:

Iti face probleme ramu asa am patit eu. am scos ramu l-am testat si era stricat era arssad sper sati mearga