| DanteR a întrebat:

de 2 zile nu-mi mai merge sopcastul pe internet explorer si nu stiu ce sa fac. am instalat 3.5.0 dar nici un folos.
ce sfaturi imi dati?
este o emisiune interesanta maine si tare vreau sa o urmaresc!

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Au fost probleme cu serverele dar s-au rezolvat cel putin pentr-un moment
nu ar trebui sa mai intampini dificultati tehnice

2 răspunsuri:
| klaws007 a răspuns:

Uite o situatie amuzanta. eu am o prietena in norvegia. Acelasi site(adica www.cool-tv.net ) la care programele sunt in general cu sopcast, la ea functioneaza si la noi in Romanica noastra nu. tot pe acel site mai scrie cam asa "Pentru toti cei carora le apare mesajul de eroare " cannot access sopcast service " in anumite momente!

Acest mesaj apare din cauza unor atacuri asupra serverelor SOP din partea unor persoane rauvoitoare

si se incearca rezolvarea acestora cat mai rapid"

| klaws007 a răspuns:

Daca inca nu iti merge, poti sa faci altceva. intra pe google si descarca hotspot shield. dupa instalare, il deschizi si apoi deschizi si sopcastul si o sa mearga happy la mine a mers foarte bine.