| DjSony a întrebat:

Cat de curand mi-am bagat windowsul ( xp ). si eu obisnuiam sa ma uit la meciuri pe digi sport, cu sopcast, pana sa instalez windowsul mergea fara nici o problema, dar acum am instalat ultima versiune de sopcast (3.5.0) si vreau sa accesez programul imi zice ca nu am instalat sopcastul. thinking ( Folosesc Internet explorer). Stiti cumva cum pot rezolva problema?batting eyelashes Dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Instaleaza o noua versiune de internet explorer. Din cunostintele mele, Windows XP accepta Internet Explorer pana la versiunea 8.
Daca tot ai instalat Sopcast, uita-te la DigiSport direct din program, fara sa mai intri pe diverse link-uri pline de reclame care iti fura din resurse. Deschizi programul Sopcast si la adresa pui link-ul asta: sop://broker.sopcast.com:3912/115800 si apesi Enter. De multe ori se mai schimba link-ul, dar il poti gasi pe diverse site-uri de tv online care ofera digisport> apesi F12 dupa care ctrl+F (search) si scrii sop:// si o sa gasesti link-ul.
Bafta.

| DjSony explică (pentru JustCosmin):

Multumesc! Chiar asta am si facut azi, si acum ma uit direct din sopcast fara sa mai intru pe internet explorer. tonguetongue

1 răspuns: