| DevilModding a întrebat:

de cateva zile laptop/ul meu a luat/o razna, adica cand ma joc cv gen call of duty sau cs go dupa vreo 30 sau 40 minute de joc se blocheaza imaginea de pe ecran dupa se stinge ecranul dar laptop/ul ramane pornit. Daca stiti care e problema please spuneti-mi...

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Valeu, cum sa faci asa ceva...multa minte aveti! Vezi cum ramai fara procesor!
Ia citeste ce am scris aici: http://www.epasystems.ro/pasta-termica-procesoare/

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Placa video pe duca! Supra-incalziri repetate!

| DevilModding explică (pentru K0sti):

Am placa video dedicata sau cv de genu...si am laptop..deci ce ar trebui sa fac?

| DevilModding explică (pentru DevilModding):

Scuze, nu era dedicata, e integrata, e gen o placa care imi foloseste din memoria ram.

| K0sti a răspuns (pentru DevilModding):

Te hotarasti pana la urma...
Ce sa faci, sa duci laptopul la curatat si schimbat pasta termica! Sa verifici temperaturile pe care le ai acum, etc.

| DevilModding explică (pentru K0sti):

Stant pe google am 54 grade la procesor, 54 la placa video si 53 la placa de baza.
am deschis eu laptopul si pasta termica era uscata...am luat/o cu un servetel si l/am montat la loc dar acum e fara pasta.

| K0sti a răspuns (pentru DevilModding):

Valeu, cum sa faci asa ceva...multa minte aveti! Vezi cum ramai fara procesor!
Ia citeste ce am scris aici: http://www.epasystems.ro/pasta-termica-procesoare/