| Adalutza a întrebat:

de ceva zile ma chinui cu laptopul meu si nu reusesc sa aflu din ce cauza, cand il scot de la incarcat se estompeaza intensitatea display-ului! practic trebuie sa ma chinui sa vad ceva pe el chiar daca am bateria plina. Am schimbat windowsul recent dar e la fel.Ma puteti ajuta? ps. Luminozitatea este 100%

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asa se intampla la toate laptopurile pentru economie. La cele mai vechi chiar mai intens.

| AlexL28 a răspuns:

Win mergi in System Tray(partea dreapta a TaskBar-ului) si apasa pe iconita cu bateria. In meniul care iti apare apasa "Adjust screen brightness".
In partea de jos a ferestrei care apare ai un scrollbar. Pune-l pe maxim sau pana devine confortabil la privit.