| cosmin986522 a întrebat:

De ce dupa ce scot laptopul de la incarcat scade luminozitatea ecranului? Cum pot rezolva problema?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e setarea default, sa consume mai putin cand merge pe baterie, nu iti place modifica setarile de power management

| K0sti a răspuns:

Pai si nu crezi ca e normal...

| untu a răspuns:

Asta era trecuta laptopul pe baterie, are luminozitatea slaba ca sa faca economie si sa dureaza vreo 2 ore pana la descarcarea bateriei! Daca scoti bateria din laptop si il pui in functiune in priza, va capata luminozitatea puternica! Vedeti tastele de pe laptopul dvs. semnele pentru luminozitate, mai slaba(F5)sau mai puternica(F6)!

| intrlp a răspuns:

Nu e o problema, tu ti-ai setat calculatorul asa.

| AlexN55 a răspuns:

Depinde ce laptop. La al meu apas fn+ F2 sau fn + F3.