| Bkz_Dosia_1984 a întrebat:

De ce mi se schimba luminozitatea singura cand imi bag laptopul la incarcat? ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Netrider a răspuns:

Pentru ca atunci cand esti pe baterie ai un profil de putere (power plan) si can il bagi in priza se schimba automat profilul. la fiecare profil e setata separat luminozitatea ecranului. in dreapta jos in tray daca dai clik pe icoana ce tine de alimentare o sa vezi "more power options" si acolo ai toate profilele.

| Bkz_Dosia_1984 explică (pentru Netrider):

Am schimbat si tot asa patesc...cand il am la incarcat mi se vede mai clar si cand nu il am mi se vede mai in ceata...

5 răspunsuri:
| denyemy a răspuns:

Pentru ca asa ai reglate profilele, la power options, ideal, pentru a te tine mai bine bateria, este sa ai o luminozitate mai redusa cand esti pe baterie si una cum vrei tu de intensa cand esti pe incarcator.

| Bkz_Dosia_1984 explică (pentru denyemy):

Am schimbat si tot asa patesc...cand il am la incarcat mi se vede mai clar si cand nu il am mi se vede mai in ceata...

| Netrider a răspuns (pentru Bkz_Dosia_1984):

Trebuie sa intri in change plan settings, vezi ca ai mai multe profile: balanced, high performance, power saver si fiecare are cate 2 setari de luminozitate una pentru alimentare pe baterie si una pentru alimentare la priza. verifica ce profil e activ si in el faci setarea luminozitatii. pune maxim la toate si verifica.

| Bkz_Dosia_1984 explică:

Pana acuma nu imi facea asa ceva ...de 2 zile a inceput sa imi faca asa