| eU777 a întrebat:

de curand mi s-au defectat castile, si am gasit o modalitate de a le folosi fortand, jack-ul in laptop, au mers cat au mers... dupaceea insa nu am mai reusit sa le fac sa mearga plus ca intr-un fel mi s-a "largit" orificiul pentru jack din laptop, vreau sa-mi iau alte casti, dar stiu ca este o problema si din laptop deoarece am mai incercat si cu alte casti si cu boxele si este aceeasi problema, credeti ca se poate remedia cumva de exemplu daca se poate schimba piesa aceea din laptop? Am un Acer, un model mai vechi, il am de aproape doi ani...

Răspuns Câştigător
| Expressions a răspuns:

Costa mult sa il repari, mai bine iti cumperi alt laptop. Daca nu, ai alta optiune si anume iti iei casti cu USB, costa de la 90 de lei in sus o pereche.

| eU777 explică (pentru Expressions):

Daca sunt USB, pot fi doar wireless? Sti vreun model?

| Expressions a răspuns (pentru eU777):

Poti cauta pe site-uri de componente. Am gasit aici o pereche bluetooth si mai sunt si altele:

http://www.pcgarage.ro/casti/gembird/bhp-001-black/