| cosmin123bos a întrebat:

Buna TPU.de la un timp am numai virusi in calculator...deci reinstalez windowsul si dupa vreo 5 zile am virusi...si nu stiu ce sa fac. ce antivirus imi recomandati sau ce imi recomandati sa fac.va multumesc. funda

3 răspunsuri:
| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Antivirusul nu este o solutie, ruleaza greu, scaneaza non-stop ca sa fie eficient si nu previne. Tu ai nevoie de un firewall bun cum ar fi Online Armor si ce ti se pare suspect, blochezi. Avantajul la firewall e ca poti lega virusul de maini si de picioare inainte sa se incare virusul la pornirea PCului; un simplu block opreste manifestarea infectiei chiar daca ea exista.

| GrimReaper_4607 a răspuns:

Try Linuxwinking

| alyntoxic50 a răspuns:

Ca antivirus instalat foloseste Avast antivirus (dar sa nai virusi cand il instalezi
se va intrerupe)iar daca ai virusi si vrei sa scapi de ei downloadeaza "Dr web" nu se instaleaza si poti scana oricand cu el ca al 2 lea antivirus.Ca sa functioneze cum trebuie programul trebuie sa opresti scanarea > apesi F9 > te duci la "exclude extension" jos de tot > apesi pe cate o extensie (ex: ". log")si ii dai remove pana nu mai ramane nici una, dai save settings si gata. apoi faci o scanare completa la 2, 3 zile daca nu mai apare asa de des virusi dai o scanare saptamanala. Bafta. Daca nu merge schimba windowsu.