| Adelyne123 a întrebat:

de unde pot descarca un CD driver. pentru ca mi-am schimbat windowsul si nu am. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Sebastian1996 a răspuns:

Scri pe google cum se numeste placa ta de sunet, video, retea..etc. "driver realtek" funda?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nevoie de asa ceva, doar in cazul in care nu te multumesti cu ce este deja instalat de catre sistemul tau de operare. Windows-ul are preinstalat aceste drivere de baza ( video, sunet ). Exista de asemenea cele avansate care trebuie downloadate de pe site-ul producatorului.

| FireAssassin a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde ce windows, windows xp nu instaleaza singur driverele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FireAssassin):

Pentru video, sunet sunt preinstalate si pe XP. De fapt pentru orice WIndows. Cele avansate trebuie downloadate ( de ex Realtek pentru sunet iar ATI Catalyst pentru video ).

| FireAssassin a răspuns (pentru anonim_4396):

Degeaba daca sunt preinstalate daca nu instalezi CD original cu driverele.Mie la placa video mi-a dat driver+gpu tweak+ati catalyst cd original

| anonim_4396 a răspuns (pentru FireAssassin):

Normal, dar voiam sa mentionez ca nu este neaparat necesara treaba cu driver-ele avansate.