| DevilModding a întrebat:

de vreo o luna, de cand am dat restart la router, si cand zic restart ma refer ca am dat restart la setarile din fabrica, in fine, si dupa ce am facut asta nu prea stiu ce s-a intamplat...doar ca nu ma mai pot conecta cu nici un telefon la wifi..doar cu laptopul..adica cateodata mai merge si cu telefonul doar ca trebuie sa astept foarte mult timp ca sa mearga.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa setezi din nou router-ul:
- Wan - cu caracteristicile (la PPPoE: nume/parola) a distribuitorului tau de internet, conform contractului de furnizare
- Lan - sa fie pus pe IP detectabil automat
- Wi-fi - sa fie securizat, ii dai un nume prin care sa-l identifici si o parola cu care sa te poti conecta de la toate aparatele wi-fi din casa

| K0sti a răspuns:

Ala e reset nene, restart e altceva! Schimba parola!

| Zaygon a răspuns:

Si vezi ca parola sa fie de tip wpa/wpa2 nu wep.

| Anonimul95t a răspuns:

Salut, posibil sa trebuiasca recofigurat

| MOvidiu a răspuns:

Da un reset la router cu un ac. apoi reinstaleaza routerul (refacere setari)...