| Alexandrup a întrebat:

Deci am in laptop un fisier windows.old.Vechiul meu windows a fost un XP iar acum am 7. Daca sterg windows.old o sa imi mai mearga calculatorul? Mentionez ca nu mai am nevoie de XP

Răspuns Câştigător
| SergiuNico a răspuns:

Ba iti va merge, dar Windows.old nu se sterge asa pur si simplu, urmeaza pasii istea ca sa il stergi:
1. Intri in My Coputer
2. Dai click dreapta pe C:\
3. Ai acolo butonul "Disck Clean UP"
4. Apesi pe acest buton
5. Astepti sa se incarce
6. Selecteaza "Clean up system"
7. Daca iti va aparea sa sa selectezi partitia, selecteaz-o pe cea unde ai Windows.old si dai OK
8. Bifeaza acolo unde scrie ceva de genul "Old Windows file", si dai pe OK
9. Daca iti va aparea ceva, dai "Delete mesage"

Uite si tutorialul de Microsoft in Romana:

http://windows.microsoft.com/......old-folder

1 răspuns:
| sanki a răspuns:

Intra in folder si sterge ce sa poate de acolo. Stiu ca doar folderul in sine nu poti sa il stergi, continutul da. De ce nu-ti faci mila de sistem si sa-l reinstalezi iarasi "pe curat" cu format si toate cele. calculatorul o sa-ti mearga dar cel mai indicat e sa reinstwinking