| Andrei_Dumbrava_1990 a întrebat:

Deci mi-am pus windows 7 ultimate cu licenta cu tot, mi-am instalat drivere necesare cu "driver genius"[full], apoi mi-am descarcat cs 1.6 [versiune fara virusi va asigur]. Toate bune si frumoase pana imi schimb rezolutia la cs din WideScreen 1336-768 in Normal 1280x720.Ce s-a intamplat mai precis? Pai obligatoriu ca atunci cand iti schimbi rezolutia se restarteaza cs,dar la mine dupa ce s-a restartat cs,efectiv mi-a inghetat "backgroundu",auzeam muzica de fundal, nu vedeam meniul, si eram nevoit sa apas "start" si sa-l inchid.Asa imi face la orice cs deoarece odata schimbata rezolutia nu mai puteam intra in el [Ps am incercat 3 cs-uri diferite TOATE NON-Steam]
Va rog ajutati-ma!
PS1:Cand eram pe widescreen imi aparea tot si mergea dar nu pot juca pe aceasta rezolutie
PS2:Cand aprind cs-ul la rezolutia noua imi apare un mesaj cu rezolutia optima potrivita pot PC-ul meu este de 1336x768
PS3tonguee windows XP mergea perfect fara figuri[Desi chiar n-as vrea sa ma mut iar pe XP-poate exista o solutie]
PS4:Am placa video Intel express chipset family 82945g parca pentru windows 7- 64 de biti
Am uitat ceva... My PC Specs[Va rog nu radeti stiu ca e vechi iar in cateva zile il schimb]tonguerocesor Intel caleron de 2.7 Ghz
3GB RAM ddr2
Placa video Intel Express Chipset Family de 256 mb parca[e veche oricum]
si cam atat...
Multumesc pentru timpul pierdut citirii acestui mesaj

8 răspunsuri:
| Shifty2k02 a răspuns:

Da am inteles
eu cred ca este o problema la pc cu rezolutia
regleaz-o la loc
la ps3 si ps4 e ok

| Andrei_Dumbrava_1990 explică (pentru Shifty2k02):

Mai precis cum o reglez. ea este deja pe 1336x768

| xDreamer2014 a răspuns:

Intra in Start > Shut Down

| xDreamer2014 a răspuns:

Start > Shut Down > Il aprinzi din nou. Si gata e ca uns!

| xDreamer2014 a răspuns:

Salut

| qWerty1299 a răspuns:

Ca sa revii la setarile initale de la cs trebuie sa apesi pe butonu de la tastatura "Start" si in acelasi timp pe "r". Iti va aparea o consola mica unde trebuie sa scrii "regedit.
Apoi iti vor aparea 5 dosare. apasa pe al 2-lea si apoi cauta dosarul "Software". iti vor mai aparea niste dosare. cauta dosarul "valve si stergel'l. Atat. FUNDa?

| Andrei_Dumbrava_1990 explică (pentru qWerty1299):

Am facut asta dar degeaba...

| xDreamer2014 a răspuns (pentru Andrei_Dumbrava_1990):

Ce faci?