| AncutssaM a întrebat:

Din greseala mi-am setat facebook-ul sa fie in limba engleza.Cum pot face sa fie iar in limba romana?

Răspuns Câştigător
| lexy29 a răspuns:

In partea dreapta sus...stii ca ai niste chenare cu Numele tau, cauta prieteni, acasa si o sageata dai pe sageata aia si dai pe account settings. Acolo ai sa vezi ca scrie name, username, e-mai, etc si ultima setare e Language adica limba. Dai pe edit si acolo o sa-ti apara Chose primary si de acolo alegi Romana si gata. Sper ca am fost de folos.

3 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Intri pe site si dai jos unde scrie english si iti da o lista de limbi si alegi romana.
Bafta!

| AlexandraEpureanu a răspuns:

Intri pe Facebook, click pe sagetica din dreapta sus, click pe account settings, click pe edit din dreptul la "Language", selectezi romana, click pe save changes si gata. happy

Sper ca ti-am fost de folos. happy