| anonimus12345 a întrebat:

Doresc sa-mi cumpar un nou aparat de fotografiat si nu ma pot decide intre doua modele : Fujifilm finepix s3300 si Nikon l120.

Voi (cei care sunteti experti in domeniu ) pe care ati alege-o?

*Scuze daca am ales categoria gresita.*

4 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Fujifilm manca baterii in prostie, iar pe partea de focalizare sta destul de prost in comparatie cu nikonul. Iti recomand L120 sau eventual daca iti permite bugetul un P500 sau P510 (spre deosebire de L120 are un zoom optic mult mai mare, are acumular propriu si nu in ultimul rand filmeaza full hd)

http://www.youtube.com/watch?v=tL6J6R3ahpU

| Gas a răspuns (pentru Gas):

P500 posibil sa-l gasesti in carrefour undeva la 1000 ron o diferenta de aprox 300 ron intre L120 si P500 dar crede-ma ca se merita.

| torsi a răspuns:

Iti dau un sfat: orice aparat ai (vrea de fotografiat), Nikon is the best!winking

| AnabelleKr a răspuns:

Am un Canon 400D...Ti`l recomand.