| Pasmagiu_Claudiu_1985 a întrebat:

Eu am resetat laptopul din fabrică si mi-o pus alt windows, nu stie cineva cum pot sa revin la windows-ul pe care il aveam?

Răspuns Câştigător
| brokxy a răspuns:

NU SE POATE. Resetat din fabrica = Windows vechi sters total.
Trebuie reinstalat iar de pe un CD

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca l-ai "resetat" asta inseamna "windows-ul pe care il aveam". E o partitie preselectata acolo cu windows preinstalat, de fiecare data revii la acel windows, daca il "resetezi". Daca vrei sa zici ca l-ai sters complet si ai instalat alt windows, nu prea ai cum sa revii la "exact aceeasi versiune" decat daca o stii, daca o instalezi tu manual. Laptopurile care vin cu "reset" au de obicei windows preinstalat cu licenta OEM, si de-asta iti apare ideea de "reset". Reinstall e cu totul si cu totul altceva.

| Celcestietot a răspuns:

Faci backup, revi la partiția precedenta.

| Pasmagiu_Claudiu_1985 explică (pentru Celcestietot):

Cum adica?

| Celcestietot a răspuns (pentru Pasmagiu_Claudiu_1985):

Se putea reveni la partiția precedentă dacă există una. Nu îți pot explica mai multe, trebuie să te înformezi tu sau să vorbești la un service.

| brokxy a răspuns:

Trebuie reinstalat

| Pasmagiu_Claudiu_1985 explică (pentru brokxy):

Am incercat si tot nu merge

| Pasmagiu_Claudiu_1985 explică (pentru brokxy):

Pai si daca la laptop ASUS nu am din ala cate sa bagi CD? Ce fac?

| brokxy a răspuns (pentru Pasmagiu_Claudiu_1985):

NU SE POATE. Resetat din fabrica = Windows vechi sters total.
Trebuie reinstalat iar de pe un CD