| Polinco a întrebat:

HiJack.Autoconfigurl este un virus, nu? Anti-Virusul meu la detectat astazi, ce face mai exact acest virus?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca descarca jocuri piratate, nu are Google, doar reclame, virusi, searchengine precum: GoldSearch etc.
Acel HiJack.AutoConfigURL este ADWARE, nu scap prea usor pana nu ai un antivirus portabil pe un dvd, rulezi in safemode fara networking si scanezi si cureti tot, in mod normal (zice pe site) nu vine singur, ci cu inca niste module sa se multiplice silentios. https://malwaretips.com/blogs/remove-hijack-autoconfigurl-prxysvrrst/

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

GOOGLE.COM
Doamne,veniti aici sa va scrie oameni ce scrie exact pe Google si mai bine? Aoleu.

| Polinco explică (pentru anonim_4396):

Ba copile. Am scris pe google virusul si Anti-Virusul meu imi blocheaza site-ul deoarece contine virusi + nu gasesti asta ceva

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta se intampla cand copii au un calculator. Nu are Google? Logic ca nu are, ca nu e al lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca nu are rost sa-i explic ca adware-ul pune reclame pe site-uri pe care i le detecteaza laughing Sa dea 50 lei sa il reinstaleze in fiecare luna. Eu am asa programe si nu am vreo problema: Sandboxie, rulez doar Chrome in sandbox, faza e ca eu descarc programe care nu se mai gasesc si le curat de virusi, toti antivirusii merg izolati, am cate un mediu de izolare (sandbox) si am un fel de virustotal.com la mine in PC laughing (62 antivirusi). Si pornesc cate un sandbox si scanezi cu fiecare pe rand. Pe host(windows-ul real, neizolat) nu am nici-un antivirus, nici WinDefender pornit, nici WinUpdate(ca sa-mi reporneasca WinDefender) nici nimic...

| Polinco explică (pentru anonim_4396):

Mersi ca mi-ai zis de aceasta metota, chiar mi-a elimitat toti virusii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Polinco):

MOR laughing) asa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca descarca jocuri piratate, nu are Google, doar reclame, virusi, searchengine precum: GoldSearch etc.
Acel HiJack.AutoConfigURL este ADWARE, nu scap prea usor pana nu ai un antivirus portabil pe un dvd, rulezi in safemode fara networking si scanezi si cureti tot, in mod normal (zice pe site) nu vine singur, ci cu inca niste module sa se multiplice silentios. https://malwaretips.com/blogs/remove-hijack-autoconfigurl-prxysvrrst/