| Ynferno123 a întrebat:

ieri am facut curatenie in calculator si tot imi bazaie microfonul. Ce naiba are? Spunati-mi va rog macar ca sa stiu. Am schimbat castile, am de gaiming am facut toate setarile posibile ca sa nu mai am bazait si nu merge nimic, nu stiu ce sa fac.

15 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu mai am Windows de circa doi ani si nu mai stiu cum se face corect, dar era in panoul de control al caii de sunet (sau audio manager) o optiune de bifare Noise Cancellation. Caut-o si bifeaz-o!

| Ynferno123 explică (pentru Salontanul):

Te rog eu mult da-mi un link te rog de Youtube

| Salontanul a răspuns (pentru Ynferno123):

Da-mi denumirea placii audio! pana atunci iti trimit o imagine de la Realtek. Acolo scrie Noise Suppression. Uite: https://imgur.com/a/1wM30MG

| Ynferno123 explică (pentru Salontanul):

Pai cum văd ce placa audio am

| Ynferno123 explică (pentru Salontanul):

Am windows 10 nu 7

| Kidfromjail a răspuns:

Dacă nu e de la microfonul căștilor, atunci verifica mufele de la calculator unde introduci căștile, poate ai desprins un fir din greșeală.

| Ynferno123 explică (pentru Kidfromjail):

Daca poți sa-mi dai un link te rog

| Ynferno123 explică (pentru Kidfromjail):

Nu totul este băgat bine

| Kidfromjail a răspuns (pentru Ynferno123):

Uite aici link pentru problema ta: https://m.youtube.com/watch?v=7XF9vuQ09TE
Faci totul pas cu pas și îți dispare.

| Ynferno123 explică (pentru Kidfromjail):

Eu la microfon n-am advance am complex
cred ca trebuie sa iau un driver trebuie sa iau driverul de care zice tipul

| Ynferno123 explică (pentru Kidfromjail):

Nu prea am incredere in video adica are 30 de subs si 60 de likeuri daca se intampla ceva rau ai discord sau altceva sa ma ajuti si sa vezi ce bazait am

| Kidfromjail a răspuns (pentru Ynferno123):

Omul nu îți spune nimic in video ca trebuie sa instalezi ceva. Dacă ai instalat Windows 10, sunetul se instalează automat ca și alte drivere.
Deci practic te duci la SOUND situat jos dreapta in bară lângă unde îți arată ceasul. Apoi cauți microfonul tău, apeși properties și cauți noise suppression sau cancellation și bifezi. Nu e greu frate, dă-ți și tu un pic interesul.

| Ynferno123 explică (pentru Kidfromjail):

Nu am ceea ce ai zis deci am general sunet înregistrări si complex

| Ynferno123 explică (pentru Kidfromjail):

Nu am cea trebuie sa instalez driverul nu

| Ynferno123 explică (pentru Kidfromjail):

Windows ul meu este in romana