| Durbaca_Alex_1998 a întrebat:

Buna TPU imi puteti explica mai multe despre rrod la xbox si pana la ce consola apare si ylod la ps3 acelasi lucru vreau si eu sa stiu cause
Funda maree pentru cel mai mare raspuns nu conteaza daca e copy paste

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Http://totallasttutorial.weebly.com/console/ps3-vs-xbox360
Ideea e ca e aproape tot aia. Apare doar la variantele vechi(cele fabricate inainte de 2009 in general, si cel mai des la cele din 2006-2008.
Ideea e ca au consum ridicat+tehnologie de fabricare veche pe 90nm. Racirea nu face fata, merg constant la temperaturi ridicate, si ajung sa cedeze.