| codrincodrin a întrebat:

Imi puteti spune cum pot conecta un Wireless. am windows 7. nu prea inteleg din ceea ce imi spune in instructiuni.

Răspuns Câştigător
| CoL00SaL a răspuns:

Ce windows ai, daca ai windows7 te duci la "search"--si scrii "services"--dai enter, si iti apare o fereastra si acolo cauti "wireless configuration sau config"--si dai clik dreapta pe "wireless configuration"si ii dai optiunea "start" dupa aia ii dai iarasi clik dreapta de data asta nu mai dai start ci te duci la "propriets"si la "startup type" sa fie selectat "automatic"...dar inainte sa faci operati asta dai "disable" la wireless si dupa ce ai terminat dai "enable"!

3 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Pai zimI de la ce ai internet UPC, RCS&RDC, ROMTELECOM?

| codrincodrin explică (pentru CoL00SaL):

RCS&RDS. azi am mers undeva si mi-a configuat wireless-ul si nu stiu de ce nu pot sa intru pe net pe laptop, de pe wireless. imi scrie ca sunt disponibile conexiuni, dar nu imi apar.

| codrincodrin explică (pentru CoL00SaL):

Da. am windows 7.

| CoL00SaL a răspuns (pentru codrincodrin):

Ce windows ai, daca ai windows7 te duci la "search"--si scrii "services"--dai enter, si iti apare o fereastra si acolo cauti "wireless configuration sau config"--si dai clik dreapta pe "wireless configuration"si ii dai optiunea "start" dupa aia ii dai iarasi clik dreapta de data asta nu mai dai start ci te duci la "propriets"si la "startup type" sa fie selectat "automatic"...dar inainte sa faci operati asta dai "disable" la wireless si dupa ce ai terminat dai "enable"!