| cipailina a întrebat:

Imi spuneti si mie cum as putea sa-mi fac ecranul de la laptop mai luminos (am un laptop acer aspire 3690 si sistem de operare windows 7 ultimate) era totul f. luminos, l-am lasat aprins mai mult timp si am vazut ca nu se mai vedea sa de bine, adica si-a pierdut din ...lumina. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| sudsuinededouaori a răspuns:

Control panel/dai la view by: Large icons/ Power options/change plan settings, si vezi ca mai jos ai o bara de luminozitate(brightness) si o setezi cat vrei tu.

3 răspunsuri:
| Cornelcmn8 a răspuns:

La laptop-ul meu se face mai putin luminos cand bateria ajunge sub 25%. Probabilo fi si la tine din cauza asta happy

| Indispus a răspuns:

Butonul fn (e langa butonul cu logo ul de la windows) + sagetile(sus si in jos).asa modifici luminozitatea

| costin1306 a răspuns:

Salut
Clik drepta pe dekstop
Apesi pe ultima din grila Personalize
Acolo gasesti tot ce ti trebuie.