| anonim_4396 a întrebat:

in primul rand imi cer scuze daca am gresit categoria dar am mare nevoie de ajutor! Acum cateva zile am cumparat un router wireleles tenda modelul W150D si am niste probleme...il conectez la calculator fara probleme.(defapt..nu chiar..nu stiu ce fir ar trebui s bag in DSL deci aceasta este prima intrebare...) am citi in anumite locuri ca nu trebuie asa ca l-am conectat fara a baga nimic acolo! mi se spune sa intru pe 192.168.1.1 zis si facut..doar ca la UPC nu exista PPPOE..cum schimb conectivitatea de pe PPPOE? am cautat si chiar nu gasesc!

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Prima dată trebuie să faci conexiunile.
ansamblul final ar trebui să arete ceva de genul:
cablu tv-modem UPC-ieșire modem cu cablu ethernet-intrare în rooter în mufa de WAN/DSL-ieșire rooter cu cablu ethernet- intrare în modemul Pc-ului
Din meniu la conexiune arn trebui să ai direct conect, fără pppoe.Setează așa și totul va funcționa.Succes