| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU ..Inainte sa-mi reinstalez windows-ul, nu aveam deloc lag. Acum, dupa ce am instalat toate driverele, am lag spikes la jocurile care inainte imi mergeau perfect. Am dat si setarile la low si tot am lag. Am incercat sa dau totul la low la Nvidia, Intel Hd Drivers, etc si tot nu merge. Ce pot face? Dau funda.

>--- Operating System: Windows 7 Ultimate 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601. win7sp1_gdr.130828-1532)
Language: English (Regional Setting: English)
System Manufacturer: ASUSTeK Computer Inc.
System Model: K53SD
BIOS: BIOS Date: 11/02/11 08:47:04 Ver: 04.06.03
Processor: Intel(R) Core(TM) i5-2450M CPU @ 2. 50GHz (4 CPUs), ~2. 5GHz
Memory: 8192MB RAM
Available OS Memory: 2600MB RAM
Page File: 1739MB used, 3459MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 11
DX Setup Parameters: Not found
User DPI Setting: Using System DPI
System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
DWM DPI Scaling: Disabled
DxDiag Version: 6.01. 7601.17514 32bit Unicode

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Uite problma:
>--- Operating System: Windows 7 Ultimate 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601. win7sp1_gdr.130828-1532)
pe ce hardware ai NU ai ce căuta cu Windows 7 pe 32 de biți, care e dimensionat și creat pentru a gestiona un hardware puțin performant.
Deci vrei Windwos și gaming, ia de aici o copie legitimă de Windwos 7 SP1 pe 64 de biți.
http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/Windows-7.shtml
Recomand home premium-ul, nici de cum Ultimate-ul, deoarece acesta este doar o mizerie comecială, ce include toate fun©tiile versiunilor de Windows, funcții ce tu ca user casnic mai mult ca sigur nu le folosești.
Deci Windows 7 Home premium x64, făra activări ilegale cu prostii de pe Google, fără soft contrafăcut furat din surse ilegale și alte românisme de -astea, la care se adauga instalarea driverilor din automatic updates NU de pe internet.E Windows 7 NU Xp, deci ceea ce știai de la Xp a devenit istorie o dată cu acesta.Succes