| anonim_4396 a întrebat:

Buna Tpu..Am o problema: De cateva zile, jocurile(PC) au lag adica odata la aproximativ 10 sec. se opreste jocul pentru 1-2sec.dupa "se deblocheaza" si iar dupa 10 sec. face la fel. Ce as putea face? (inainte nu aveam lag la jocuri, pc-u meu este destul de bun..am „componentele" mai jos).

*Operating System: Windows 7 Ultimate 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601. win7sp1_gdr.130104-1431)
*Language: English (Regional Setting: English)
System Manufacturer: ASUSTeK Computer Inc.
*System Model: K53SD
*BIOS: BIOS Date: 11/02/11 08:47:04 Ver: 04.06.03
*Processor: Intel(R) Core(TM) i5-2450M CPU @ 2. 50GHz (4 CPUs), ~2. 5GHz
*Memory: 8192MB RAM
*Available OS Memory: 2600MB RAM
*Page File: 2080MB used, 3117MB available
*DirectX Version: DirectX 11

Răspuns Câştigător
| pozeanimate a răspuns:

Dezinstaleaza driverele de la video si instaleaza cea mai noua versiune de drivere de pe site oficial, monitorizeaza temperatura procesorului si la video, cel mai probabil se incalzeste video
temperatura o poti vedea cu program Everest, atunci cind se opresc jocurile

1 răspuns:
| LuHan a răspuns:

Si eu am cam aprox. de 2 luni si nu stiu de ce cam asa laptop am si eu.Inainte imi merge ff bine iar acum.:c