| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!
Joi am scapat apa pe laptop la tastatura, am șters imediat ( am uitat de faptul ca trebuia sa-l închid și sa-l las la uscat) după am mai stat puțin pe el și a început tastatura sa pună litere singura, când voiam sa scriu s punea sd sau d putea ds sau e putea ew, făcea ăsta doar în locul unde am scapat apa, și faza nasoala este ca s-a si inchis si nu mai dorea sa se deschida. L-Am lăsat de vineri pana duminica adică azi sa se usuce după recomandările primite, dar face la fel. Tata a spus sa desfacem tastatura sa o mai ștergem oleacă. Voi de ce părere sunteți? Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Sub tastatura se afla componentele, care cel mai probabil au fost si ele afectate, de asta e naspa laptopul, 30 de piese minuscule lipite intre ele, daca se strica una se schimba foarte greu, mrg

| saramaryya a răspuns:

Mai bine a-ti duce laptopul la un specialist pentru a nu face o boacana mai mare.Eu am varsat apa tot pe tastatura, dar nu stiu cum naiba a ajuns si pe display si am dat in jur de 300 si ceva de lei sa mi-l repare...