| Andrei_Serdean_1998 a întrebat:

m-am facut si eu o pagina pentru o afacere si as vrea sa stiu daca are cineva habar ce sa fac ca pagina respectiva sa-mi apara cat mai usor pe Google la cautari? Ideea e ca vreau sa stiu cum se poate face ca pagina respectiva sa apara cat mai usor la cautari in functie de cuvintele cheie pe care le are!
Pagina respectiva este http://transmobilcluj.ro/

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci ceea ce se numeste SEO. Mult SEO. SEO SEO SEO si cand crezi ca ai teminat mai faci putin SEO.

| Andrei_Serdean_1998 explică (pentru suntserios):

Da dar ce inseamna SEO mai concret?

| suntserios a răspuns (pentru Andrei_Serdean_1998):

Seo, search engine optimization, este o intreaba industrie care te face cat mai vizibil in motoarele de cautare. De la felul in care scrii continutul in pagina, la calitatea html ului scris, la structura site ului, la setarile serverului web, la backlink urilw optinute la activitatea pe social media

5 răspunsuri:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Incearca sa schimbi interfata si numele. Mi se pare prea comun.
Alege un nume care sa sara in ochi si o sa vezi ca treaba o sa fie mult mai usoara. Sper ca nu am fost prea dur. happy

| suntserios a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Poate nu stii cu ce se mananca SEO. Daca omul se ocupa de transport de ce ar schimba numele? Logica zero din partea ta.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru suntserios):

Sa foloseasca ceva original. La asta m-am referit.