| HateganValy a întrebat:

Poate cineva să-mi spună cum pot publica un joc creat de mine pe Wikipedia?

Cu mult timp în urmă am creat un joc care este prezent acum pe itch.io și aș dori să adaug și câteva informații despre joc pe wikipedia. Dar nu știu de ce atunci când creez pagina wikipedia despre joc se șterge.

De asemenea, vreau să mă asigur că atunci când jocul meu este căutat pe google, acesta este plasat în dreapta unei căutări, cum ar fi Chash Royale, atunci când este căutat, este plasat în dreapta cu câteva informații despre joc. Jocul meu atunci când îl caut pe google, apare primul link catre itch.io unde este jocul si unde se poate juca și sub câteva imagini. As vrea ca pe langa asta sa apara si in dreapta, cum as putea face?

Imi poate spune cineva ce sa fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știu că mai sunt șterse pagini de Wikipedia dacă conținutul lor e prea scurt ori irelevant ori dacă subiectul despre care se scrie este la rândul lui irelevant.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Am lucrat cu Wikipedia. Intră pe pagina ta de utilizator și dă pe "Discuții" unde ți se va spune exact unde ai greșit. Din experiența mea de wikipedist, cred că e foarte posibil ca articolul să fi fost șters pentru că era prea scurt.

| HateganValy explică (pentru MeisterSchnitzel):

A ok mersi pai si cum functioneaza gen daca scriu pe wikipedia jocul meu de exemplu va aparea in dreapta la google cand se cauta?

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru HateganValy):

Asta nu știu! Cred că ar trebui să vorbești cu cei de la Google!