| DjSony a întrebat:

Astazi am bagat windows XP, o versiune noua, din 2011. si dupa ce am bagat toate drivele (video,sunet, procesor). am observat ca nu se aude nimic. si tot nu am putut sa fac sa se auda! straight face stiti cumva de la ce poate fi? dau funda.

4 răspunsuri:
| krysstal a răspuns:

Incearca sa bagi alt windows, windows-ul pe care il ai acum e posibil sa nu fie compatibil cu driverele care le ai sau nu sunt bune driverele, cauta pe net everest home edition si vei sti cpentru ce piese iti vor trebui descarcate drivere originale de pe site-ul producatorilor

| Tagaso a răspuns:

De la placa de sunet binențeles, n-ai instalat driverul care trebuie

| KinkyDive a răspuns:

Ai incercat sa instalezi driverul audio din Device manager?

Daca nu : Dai click dr pe my computer dar nu pe shortcut, cauta acolo hardware and device, dai device manager, si cauta acolo driverul audio. dk nu e instalat ar trebui sa fie cu un semn de intrebare galben happy.

Dai click pe el si dai instalare. sa ai cd bagat :p

Bafta :p

| DjSony explică:

Salut, am rezolvat problema, nu era setat sunetul pe driverul pe care il instalasem, ci pe cel de la windows, si au fost si ceva probleme la mufa, dar am rezolvat, acum. problema e ca mi-a disparut "volume control" din taskbar. si nu pot sa umblu la egalizator si se aude ca naiba, e bine si asa, daca imi spuneti cum pot sa apara inapoi volume control, va rog!batting eyelashes