| MoMoScumpik a întrebat:

Buna TPU.Mai nou m-am abonat la UPC la internet Wireless.Cand vreau sa ma conectez,il gasesc acolo,apas pe connect, dar cand vreau sa intru pe net imi apare ca neconectat.imi poate spune cineva din nou pasii de conectare?

4 răspunsuri:
| jeek0 a răspuns:

Nu iti cere nici un id si nici o parola? scrise de obicei pe spatele routerului

| MoMoScumpik explică (pentru jeek0):

Stiu ca sunt pe spatele routerului, dar nu mi le cere

| jeek0 a răspuns:

Intra pe adresa routerului tau si fa setarile acolo.in setarile alea o sa iti ceara id si parola.acolo le bagi.ca sa intri pe routerul tau trebuie sa il ai bagat la internet si sa tastezi in browser adresa ip a lui. de ex 192.168.1.1 s-ar putea sa mearga chiar asta. cand intri te intreaba de id si parola, astea sunt default, vezi si tu pe net de obicei admin si parola nu are

| boss97 a răspuns:

Trebuie sa faci iarasi setarile, nu-s grele de facut, daca ai instructiuni fale singur.