| mikyandy97 a întrebat:

Me-am cumparat un laptop Asus cu procesor Intel seleron dual core 1.6 ghz, Dual core inseamna ca is doua procesoare si care e mai bun intelu sau dualu?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu inseamna ca ai doua procesoare. Ai unul singur "Intel celeorn dual core" Asta e numele lui complet. Dual core inseamna ca are doua coruri, adica doua unitati intr o singura componenta care citesc si executa instructiuni

5 răspunsuri:
| Ovidiu200 a răspuns:

rolling on the floor))) ma oamenilor gândiți și voi și apoi puneți întrebările rolling on the floor))))

| DushulRece a răspuns:

Hahhahahahaa

| alexandra1993 a răspuns:

Inseamna ca ai un singur procesor cu doua core-uri fiecare avand capacitatea de 1.6 ghz care functioneaza precum unul singur de 3.2 ghz. Bineinteles ca dual core este mai bun decat simplu.
Cel mai bun la ora actuala este quad core ceea ce reprezinta un procesor cu 4 core-uri.

| George1963 a răspuns (pentru alexandra1993):

Pentru cultura generala, cel mai bun procesor este Intel core i7 extreme 3.87 ghz, in niciun caz quad core(exista si Intel core i5), daca nu stii nu mai raspunde pentru ca raspunsul tau poate influenta mult gandirea persoanei respective.

| mikyandy97 explică:

BAi pana la urma cui i pun funda laughinglaughinglaughinglaughing