| oanaoana63 a întrebat:

Merita trecerea de la un iphone 4s la Samsung galaxy s4? Avantaje, Dezavantaje

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Asa e. Sincer, Iphone este un telefon "frumos", ochios-de imagine. Atat. Este bun pentru cei care isi permit sa plateasca aproape tot (muzica, aplicatii, jocuri.). E un telefon pentru clasa "business". Acum treci pe Android.
Pe viitor ai in vedere, totusi IOS.

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Absolut. Poti trece la S4. Ai numai avantaje. Dar de ce vrei sa treci la Samsung? Te-a dezamagit Apple?

| oanaoana63 explică (pentru horia2012):

Pai nu poti face pe ios ce poti face pe un android ^.^

| oanaoana63 explică (pentru horia2012):

Nu stiu... oricum toti se contrazic care e mai bun ios sau android dar sincer o prietena de-a mea are android si poate face mult mai multe decat mine si chiar daca la munca poti sa iti iei un note 2 happy

| horia2012 a răspuns (pentru oanaoana63):

Asa e. Cu Android faci mai multe decat cu IOS. Dar ca stabilitate, IOS e mai bun. Note 2 e mai bun decat Iphone, dar e cam mare. La munca e OK, dar ca telefon personal nu stiu... Oricum pentru Android sunt o gramada de aplicatii
multe gratis, ceea ce pentru Iphone nu prea. Sat cam in cumpana. Nu esti hotarata. Depinde si ce vrei sa faci tu cu el. La ce il folosesti mai mult. Sa-ti mai spun ceva. Cand o sa tii in mana un telefon cu care poti face multe chestii, iti vin si idei.

| oanaoana63 explică (pentru horia2012):

Ai inteles gresit...eu am Iphone 4s si vreau sa achizitionez s4

| horia2012 a răspuns (pentru oanaoana63):

Ba nu. Am inteles ca ai Iphone 4. Am facut un comentariu la comentariul tau. As putea sa-ti spun o gramada de intrebari, de genu:
Ce legatura are "munca" cu alegerea ta?
Vrei sa-ti cumperi inca un telefon pe langa al tau?
Vrei sa renunti la iphone pentru s4?
Ai si telefon de la firma?
Folosesti telefonul in interes personal sau firma?
Te-ai complicat in detalii care nu au nicio importanta.
Oricat ai cauta pe net nimeni nu o sa incline balanta catre IOS, Android sau chiar Windows 8 (Nokia lumia). Ce e important nu spui. O fi secret? Tot spui ca "prietenii tai fac o gramada de chestii pe el"(ce chestii... aplicatii, jocuri, muzica, gps, foto, filme...). Nu vreau repet comentariul de mai sus. Tu esti cea nehotarata. Cand vei stii sigur ce vrei sa faci cu el, vei stii de care ai nevoie.

| horia2012 a răspuns (pentru oanaoana63):

Asa e. Sincer, Iphone este un telefon "frumos", ochios-de imagine. Atat. Este bun pentru cei care isi permit sa plateasca aproape tot (muzica, aplicatii, jocuri.). E un telefon pentru clasa "business". Acum treci pe Android.
Pe viitor ai in vedere, totusi IOS.

| aliados a răspuns:

Doar urmatorul Iphone o sa poata "sta" langa S4. Iphone 4s>Iphone 5. oricum recomand S4/HTC One