| oanaoana63 a întrebat:

Merita sa imi iau Samsung galaxy s4? sau HTC one? Avantaje si dezavantaje

Răspuns Câştigător
| stanly7 a răspuns:

In numarul mai-iunie al revistei chip este dezbatut acest aspect foarte foarte detaliat si profesionist.
Daca ai putea sa o cumperi de la chiosc.
Daca nu iti pot spune eu concluziile.
Samsung Galaxy S4:
Pro:
greutate,grosime
display
performanta software extra
disponibilitate versiune stock Android
Contra:
material plastic al carcasei
acelasi design de la modelele anterioare
HTC One
Pro:
design
display
materiale
camera foto
Contra:
lipsa slot microSD
nu exista posibilitatea de a personaliza fluxurile in Blinkfeed
in lumina intensa, calitatea fotografiilor este limitata
Dar in revista e mult mai detaliate(2 pagini de fiecare)
O zi buna.

7 răspunsuri:
| MembruSeniorTPU a răspuns:

Ambele modele sunt doua dintre cele mai performante telefoane existente pe piata, dar ambele au plusuri si minusuri. O comparatie foarte buna intre Galaxy S4 si HTC One gasesti pe pagina urmatoare:

http://www.lumeadigitala.ro/Samsung-Galaxy-S4-sau-HTC-One-Greu-de-ales

Sper ca articolul recomandat sa te ajute sa faci alegerea corecta pentru tine.

| yooleonard a răspuns:

Este mai bun HTC One, are cea mai buna camera photo pe un smartphone din lume, procesor puternic doua difuzoare audio de calitate Beats Audio,(conluzia este ca HTC este mai bun)

| oanaoana63 explică (pentru yooleonard):

Sincer pe mine nu prea ma intereseaza camera dupa telefon....ma intereseaza ca processor deoarece ma joc mult pe telefon

| NOname0917 a răspuns:

Ce pot sa spun, ambele au un raport pret-calitate rezonabil. Galaxy urile sunt destul de bune daca ne referim la marca Samsung. Dar sa nu uitam ca si HTC este o marca destul de buna ca si Nokia. Sincer nu as putea spune avantajele sau dejavantajele pentru ca sunt aparute recent mai ales glx s 4. care vine cu un ecran mai mare ca s3 nimic mai mult. oricum eu as opta pentru Samsung pentru ca am un Samsung galaxy s wifi 5.0 (YPG-370) il am deja de un an jumate si nu imi face figuri deloc. imi plac tel astea mari mie si de asta aleg s4 dar nici HTC nu e mai prejos. de ex iphone 5, e varza. Iphone 4 e de 100 de ori mai reusit decat 5... la asta doar design ul difera atat. oricum sper sa mai apara si alte comentarii si daca ai atatia bani de aruncat pe telefoane asta e happy :*

| Max_Max_1989 a răspuns (pentru NOname0917):

Corect,cele mai bune telefoane, samsung...si iphone 5 praf, decat iphone mai bine Samsung galaxy s4,(si tine mai mult bateria)

| Mïcheline_Mia_1994 a răspuns:

Buna,nu stiu cat te va ajuta asta, dar am prieteni care au avut marca HTC si s-au plans mereu ca ceva nu merge! totusi S4 e cam mare pentru o d-soara, dar daca iti place e ok, telefonul e bun!

| baggage a răspuns:

Cu HTC nu dai gresi, samsungurile au multicele erori si blocaje in timp ce la HTC totul merge impecabil(iti zic din experienta)