| HaruhiFujioka a întrebat:

Mi-am cumparat de curand un Samsung galaxy tab 2 10.1 si as dori niste ajutor. Nu stiu cum sa setez ca toate fisierele salvate (poze, muzica, video, screenshot etc.) sa fie salvate pe cartela de memorie externa (da mi-am cumparat) si nu pe cea interna. Ma puteti ajuta? Multumesc!

5 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Nu se poate, aplicatiile, pozele sunt salvate pe memoria USB (memoria interna contine 2 "partitii" cea de root cu aplicatii si sistemul de operare si alta pentru stocat, in care pot fi mutate si unele aplicatii).

Singura varianta ar fi sa le muti pe card dupa ce le downloadezi, dar hai ca nu-i asa mica memoria, o data pe saptamana faci si tu efortul sa le mutiwinking asa e si la mine si am Asus Transformer TF101, la fel e si la telefonul tatalui meu. Doar la telefoanele cu Android mai vechi sunt salvate automat pe card pentru ca au o singura partitie foarte mica de root.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai cartea lui de instrucțiuni, vezi acolo!
Pa, pa.

| HaruhiFujioka explică (pentru Legiuitoarea):

Nu am primit nici o carte de instructiuni cu tableta straight face

| Legiuitoarea a răspuns (pentru HaruhiFujioka):

Bună.
În mod normal trebuie să aibă un manual de utilizare. Cum de nu îl ai?
Pa, pa.

| xAlly a răspuns:

Ai incercat sa schimbi din setari?