| yzfmann a întrebat:

Mi-am cumparat de curand un Samsung galaxy tab 2, 7.0 inch si as dori putin ajutor. Nu stiu cum sa verific memoriea interna totala (pe cutie si pe tableta pe spate apare de 8 G), cand accesez meniul setari in dreptul memoriei apare total 4, 6 G total din care utilizati 700 M iar restul de 3, 9 G disponibil, la fel si cand o conectez la calculator o vede ca un device de 4, 6 G. Poate sa fie vreo defectiune la tableta sau trebuie sa ii fac altceva, vreo setare? Ma puteti ajuta? Multumesc!

1 răspuns:
| hp8510p a răspuns:

Restul de gb pana la 8gb este folosit de sistemul de operare.Nu este un defect.De exemplu la mine la galaxy s4, din 16 gb am 10 gb liberi