| XDanutzuX a întrebat:

mi-am cumparat o camera sport kitvision escape hd5 si am introdus cardul in ea, am filmat ceva iar apoi cand am introdus cardul inapoi in telefon nu imi reda clipul video... ma puteti ajuta ce trebuie sa fac

P.S. pot vedea pe telefon doar pozele

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce telefon ai? S-ar putea ca formatul in care filmeaza camera (.MOV) sa nu fie suportat de telefon. Converteste-le in.mp4: http://video.online-convert.com/convert-to-mp4

Bula
| Bula a răspuns:

Nu toate aparatele fac acelasi format de filmare. Telefoanele redau doar o parte din ele, probabil cel facut de camera nu-i recunoscut de telefon.
Asa poti proceda:
1. Faci o scurta filmare cu telefonul, o descarci pe calculator si te uiti la tipul fisierului SI dimensiunea cadrelor, respectiv numarul de cadre pe secunda. ACEST format este recunoscut de telefon.
2. Descarci o scurta filmare facuta cu camera si notezi si caracteristicile acesteia.
3. Daca cele doua formate difera, atunci va trebui sa convertesti filmarile facute cu camera in formatul acceptat de telefon, dupa care o poti incarca pe acesta din urma.
DOAR asa vei putea viziona filmarile camerei pe telefon.
Procedura este valabila si la alte aparate.

| LinxCont a răspuns:

Se poate incerca un player nou in telefon, de exemplu VLC, MX Player si altele. E posibil ca un alt player video sa poata reda filmele facute cu camera, fara a mai fi nevoie de conversia in alt format.

| LinxCont a răspuns:

MX Player imi merge mai bine decat VLC-ul pentru filme full hd.