| mirceapeiaaa a întrebat:

Buna TPU.Mi-am scapat laptop pe jos si mi-sau facut fisere bad-uri pe el l-am formatat cu mai multe programe dar alea au ramas nu stiti un program care le formateaza si pe alea.

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Bad-urile sunt de 2 feluri.Fizice adică iremediabile și se întâplă atunci când hard disculk este supus unui șoc mecanic puternic și capul de citire a atins platanele și cele logice, care sunt din softul acestuia și se pot remedia cu programe specializate.în cazul tău mai mult ca sigur ai bad fizic deci ieremediavil. Ceea ce ai făcut tu cu programele alea ai făcut mai rău, că ai extins bad-ul.în cazul ăsta se izolează și apoi se crează două sau mai multe partiții în locurile de pe hard disc unde nu sunt bad-uri.Astfel acele locrui cu bad să devină innacesibile=> previ extinderea acestora.Succes și recomand un hard disc nou.

| TheBrainiac a răspuns:

Ca sa scapi de baduri, poti sa stergi partitia si s-o refaci. Succes!

| al3xander a răspuns:

Fa o scanare cu checkdisk. mai multe detalii gasesti aici http://en.wikipedia.org/wiki/CHKDSK

| costan a răspuns:

Foloseste programul asta si iti va sterge tot ce nu iti trebuie: http://www.crystalidea.com/uninstall-tool?ref=speedyfox