| Danut-mihai_Zapoi_1993 a întrebat:

Buna TPU mi-am uitat e-mil dela facebook si parola nu imi stiu cum sa intru pe ell sau sal blochez de tot cineva se foloseste de pozele mele ce pot face sa rezolv de tot sal blochez?

1 răspuns:
| CrazyRat a răspuns:

Aici mai bagat in ceata le-ai uitat? sau ti-a furat cineva contul? sau a creat cineva un profil cu datele tale? Nu stiu ce sa mai cred...
In fine.
Pentru a raporta un cont te duci la profilul respectiv lipit de Message mai ai inca ceva (gen rotita zimtata) dai click pe ea Report/Block >
Submit a Report - Report x's account
This person is impersonating someone
si selectezi Me (Adica TU) sau Someone I know(cineva pe care cunosc)
aici depinde daca esti de pe contul tau real care il folosesti sau de pe a unui amic/a.
Daca se clarifica ca tu esti adevarata persoana detinatoare a contului respectiv acel cont va fi sters sau vei primi datele necesare de accesarea contului depinde de situatie. Ti-am zis varianta in engleza n-am rabdare de tradus la ora asta.
Dar daca o faci ca ai "ciuda" pe cineva mai bine las-o balta happy.