| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOR! Auziti! Am o problema foarte grava.Cineva si-a facut un facebook cu numele meu si cu pozele mele si il foloseste cum vrea! Scrie o gramada de cuvinte urate.Cum sa blochez contul acela? Va rog spuneti-mi o modalitate de a-l inchide imediat!(fara politie sau de-astea. ceva ce pot face de aici de-acasa.sau macar sa ii aflu parola si emailul)Va rog foarte mult! DAU FUNDA IMEDIAT!

4 răspunsuri:
| BlackDarkAngel a răspuns:

Nu ai cum sa il blochezi, pentru ca nu e al tau. Poti trimite administratorilor Facebook mesaj. Sau poti raporta continutul acelui facebook si cei de la fb vor vedea si poate sa il inchida. Cel mai sigur da echipei un mesaj in legatura cu acel cont misterios altfel nu ai cum sa il inchizi, sa il blochezi sau mai stiu eu ce.

| SalutBunaLarevedere a răspuns (pentru BlackDarkAngel):

Nustiu ce sa mai fac...AM TRIMIS! Cat ii ia sa-l dezactiveze? Pot afla cumva emailul cu care s-a inscris pe Facebook?

| BlackDarkAngel a răspuns (pentru SalutBunaLarevedere):

Asteapta sa primeasca mesajul. Nu te mai alarma! Cu siguranta echipa a vazut de mult timp ca ceva e in neregula,dar nu stia sigur. Acum daca tu le-ai confirmat ca acel cont nu este al tau, foarte bine! Sper ca le-ai spus totul detaliat. Asteapta! Daca nu merge (desi nu cred ca este cazul) raporteaza continutul facebookului (cuvintele, pozele, videoclipurile, mesajele vulgare) si facebook va vedea si iti va da dreptate. pUP

| Leemonn a răspuns:

Draga,inchide contul tau temporar [pentru 3-4 zile], sa vedem de unde ia informatii si poze sau schimba-ti numele ori fa un alt cont.
Poti sa afli emailu de pe contul sau si parola incearca s-o ghicesti[dar poti sa fii hack-er]nu iti sugerez sa fii) Sunt tot ce se poate face!