| alexx102428 a întrebat:

Mi i se incalzeste foarte tare placa video a pc u lui.Si daca misc un pic baza cade placa de la locul ei si nu se mai vede nimic pe monitorul pc u lui.Din ce cauza se incalzeste tare placa video a pc u lui?

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Ce inseamna ca se incalzeste foarte tare? Cate grade are?

| Andrei7520152 a răspuns:

Niciodata nu trebuie miscata placa de baza in timp ce Pc-ul este pornit. Probabil lipseste mecanismul de prindere de pe blaca de baza, dar si asa, placa video ar trebui sa stea locului.

Se incalzeste pentru ca circula curentul electric prin el laughing o placa video poate functiona pana la 70-80 de grade. Mute desktop-ul mai jos, da mai jos si tu temp camerei si lasa pc-ul undeva unde circula aerul, adica nu intr-un birou inchis unde se infoaca mai usor

| VladyXR a răspuns:

Verifica daca lucreaza cooler-ul la placa video.Ai grija, nu misca niciodata placa de baza.

| Anonymous1995 a răspuns:

Probabil se incalzeste din cauza faptului ca unul dintre ventilatoare nu funcioneaza cum trebuie, curata-le si vezi daca iti mai face la fel happy